Kontakt:
ul. U lesa, sídl. Máj, České Budějovice
+420 385 310 797
info@cb-vet.cz

Preventivní programy

Naše nemocnice nabízí svým klientům preventivní program pro rizikové ortopedické, kardiologické a geriatrické pacienty. Každý z těchto programů zahrnuje několik různých vyšetření, která provádíme za zvýhodněnou cenu v rámci popularizace prevence. Provádíme pouze po předchozím objednání.

Ortopedický preventivní program

Pro koho je vhodný – pro štěňata všech plemen predisponovaných k výskytu dysplazie kyčelních nebo loketních kloubů a spondylózy – německý ovčák, labrador, ohaři, doga, dobrman, boxer, husky, aljašský malamut, obecně štěňata psů středních a velkých plemen (v dospělosti hmotnost 20 kg a více)
Co zahrnuje –základní klinické ortopedické vyšetření, štěně stáří 4-5 měsíců – RTG snímek extenzní a distrakční pro orientační posouzení stupně dysplazie kyčelních kloubů, 6-7 měsíců RTG vyšetření na dysplazii loketních kloubů

Kardiologický preventivní program

Pro koho je vhodný – pro jedince plemen predisponovaných k výskytu srdečního onemocnění – chlopňové vady u malých a miniaturních plemen psů (kavalír king charles španěl, jezevčík, malý a toy pudl atd.), kardiomyopatie a výskyt skrytých arytmií – boxer, dobrman, dále pro všechna zvířata, u nichž je v rámci běžné prohlídky zjištěn srdeční šelest.
Co zahrnuje – základní klinické kardiologické vyšetření, RTG snímky hrudníku pro posouzení velikosti srdce a velkých cév, EKG vyšetření srdečního rytmu.
V případě nálezu změn na srdci nebo zájmu klienta provádíme i další podrobnější vyšetření – viz. KARDIOLOGIE

Geriatrický preventivní program

Pro koho je vhodný – pro starší psy všech plemen bez rozdílu
Co zahrnuje – základní klinické, ortopedické a kardiologické vyšetření, odběr a základní biochemické vyšetření krve, RTG snímek dutiny hrudní

FACE6044FACE6049

FACE6032FACE6038