Kontakt:
ul. U lesa, sídl. Máj, České Budějovice
+420 385 310 797
info@cb-vet.cz

MAGNETOTERAPIE

Použití v terapii akutních i chronických onemocnění.

PRINCIP: průchodem středního elektrického pole cívkou vzniká pulzní magnetické pole

ÚČINEK: analgetický - terapie bolesti
              myorelaxační/tonizační - uvolnění/tonizování svalů
              vazodilatační - zlepšení prokrvení dané oblasti
              trofický - stimulační
              imunostimulační - protizánětlivý
              vagotropní a sedativní - zklidňující

U nás konkrétní použití zejména v oblasti léčby ortopedických a neurologických onemocnění, při pooperačních stavech a rehabilitacích.

Terapie sestává většinou z 10-ti až 14-ti pravidelných návštěv, kdy si pacient poleží přibližně 30 minut v "tunelu" (ev. na podložce), který generuje magnetické pole. Prodecura je absolutně nebolestivá a nijak zvíře nestresuje. Tuto terapii též mnohdy využíváme u našich hospitalizovaných pacientů. Díky této neinvazivní metodě dochází ke zrychlení hojení a rehabilitace a ústupu bolesti. Někdy je možné vysadit i některá léčiva, která se jinak v terapii používají.

KONTRAINDIKACE: březost, nádory, krvácivé stavy, infekce, záchvaty, poruchy funkcí endokriních žláz

Nebojte se zeptat svého ošetřujícího lékaře na možnost využití této metody i v léčbě Vašeho zvířecího miláčka.

 

1385971 525326934218764 594657153 n10330453 10201974568786887 5061984485966502917 n

LAPAROSKOPIE

Laparoskopie (laparo - lat., měkké místo v těle, scope - lat., pozorovat) je endoskopická operační metoda břišní chirurgie, při které se pomocí endoskopických nástrojů pod kontrolou kamery provádějí operace orgánů břišní dutiny (zdroj-Wikipedie).

Naše klinika běžně provádí laparoslopické zákroky v dutině břišní. Jedná se o miniinvazivní metodu nabízenou jako alternativu ke standardně prováděným břišním operacím. Dříve bylo zvykem, že jakýkoli chirurgický zákrok v břiše našeho pacienta znamenal vytvoření poměrně velké chirurgické rány na břiše. Dle velikosti pacienta a charakteru zákroku se většinou jedná o podélnou ránu 10 - 25 cm dlouhou. Taková rána samozřejmě znamená náročnější pooperační péči s vyšším rizikem infekce, klidový režim min 14 dnů spojený s určitým stupněm bolestivosti/nepohodlí. V neposlední řadě také vznik větší či menší jizvy na břiše.

S rozvojem medicíny však už máme i jiné možnosti. Pro naprostou většinu zákroků v dutině břišní můžeme nabídnout velmi elegantní a šetrnou alternativu – laparoskopický zákrok.

7

Pacient se uvede do narkoźy – standartní inhalační anestezie (isofluranem) s nepřetržitým monitoringem všech životních funkcí. Do břicha se zavede speciální jehla s chráněným hrotem a touto jehlou se pomocí kompresoru vžene oxid uhličitý do břicha, které se nafoukne jako balón. Vzniklý prostor nám umožní volný přehled o všech orgánech. Poté se do břicha udělají 2 - 3 ranky (každá velikosti 0,5 - 1 cm). Jednou dírkou se do břicha vsune kamera, která pomocí světlovodivého kabelu přenáší detailní obraz dutiny břišní na obrazovku. Druhou rankou se do těla zavedou pracovní nástroje, které drží v ruce operatér a za zprostředkované kontroly zrakem provádí vlastní operační výkon. Jedním z nástrojů, které používáme, jsou také speciální nekrvavé nůžky - nástroj LigaSure. Toto nám umožnujě podvaz cév/tkání bez použití šicího (tedy tělu cizího) materiálu za minimalizace vzniku krvácení. Po ukončení požadovaného zákroku se z dutiny břišní vyfoukne zbývající oxid uhličitý a ranky se uzavírají – každá jedním stehem.

Všechny standartní laparoskopické zákroky se u nás provádějí ambulantně. Pacient s námi zůstává dle zákroku na 4 - 6 hodin - majitel si poté vyzvedává plně probuzené zvíře. V porovnání s tradiční metodou operace v dutině břišní skýtá laparoskopie z našeho pohledu mnoho výhod. Počínaje maximální vizualizací dutiny břišní, sníženým výskytem infekcí a menším rizikem výskytu krvácení. Jednoznačnou výhodou pro majitele a jejich miláčky je podstatně menší bolestivost po zákroku, rychlejší rekonvalescence a návrat do normálního denního života. Pověstnou třešničkou na dortu je velmi malá operační rána a následná jizva.

Laparoskopický zákrok je poměrně náročný jak z hlediska vybavení, tak i z hlediska odborného. Operující lékař i střední personál se musí neustále kontinuálně vzdělávat, aby udrželi krok s rychlým vývojem v tomto oboru. Naším přáním je brzo rozšířit seznam zákroků prováděných endoskopicky také o chirurgické zákroky v dutině hrudní.

Z našeho pohledu jsou však tyto miniinvazivní metody jedinou správnou cestou do budoucnosti.

 

Naše klinika nabízí tyto miniinvazivní zákroky v dutině břišní: 

 • Laparoskopicky asistovaná gastropexe - přišití žaludku ke stěně břicha, u predisponovaných plemen snižuje riziko přetočení žaludku až na 0,3%.
 • Diagnostická laparoskopie - umožnuje nám detailní revizi celé dutiny břišní, zhodnocení rozsahu patologického procesu a případně odběr vzorků pro histologické stanovení. 

 

Laparoskopické instrumenty

4

 

5

 

LigaSure

6

 

BAER test

BAER test k dispozici u nás!

BAER test - Brain-stem Audio Evocated Responses - zvukem evokované kmenové odpovědi.

Jak poznat hluchého psa? Jednostranně hluché zvíře je pro člověka téměř nemožné poznat.
I oboustranně hluché zvíře se mnohdy jeví jako zcela zdravé - svůj handicap si totiž často nahrazuje ostatními smysly. Ve smečce štěnat většinou kopíruje chování svých sourozenců. Majitel může mít podezření, že zvíře neodpovídá na podněty zcela standartně - např. se na zavolání otočí o malou chvilku později. Ale bez přesné testace se jedná pouze o dohady jestli je zvíře hluché nebo to na majitele pouze "hraje".

Jediným stoprocentním vyšetřením je BAER test - probíhá v sedaci nebo v celkové anastézii, aby se zvíře nepohybovalo/nevydávalo zvuky.

Na hlavu zvířete se nasadí elektrody (3 drobné jehličky zavedené do podkoží). Do ucha se poté pomocí sluchátka vysílá zvuk - "klik" - elektrody na hlavě snímají elektrické potenciály mozku vzniklé jako reakce na toto kliknutí. Takto se testuje levé a poté pravé ucho. U slyšícího ucha je poté výsledem charakteristická křivka. Neslyšící ucho se projeví pouze mírně zvlněnou čárou.

Testace jednoho zvířete trvá do 5min. Na naší klinice si pacienta necháváme zhruba hodinu, abychom si pohlídali i probouzení z celkové anestezie. Majitel obdrží mezinárodní certifikát Audiometrické testace BAER, včetně kopie obou křivek. V tomto dokumentu je zvíře zhodnoceno jako oboustranně slyšící, pravo/levostranně hluché nebo oboustranně hluché. Štěnata/ koťata se doporučuje testovat od 7týdnů - vzhledem k vývoji sluchového aparátu po narození.

Pro některá plemena (např. anglický bulteriér, argentinská doga, australský honácký pes, atd.) je testace podmínkou k uchovnění.

Pacient při testování

IMG 0347 1

IMG 0346

DSCN4751

 

Sourozenecké kvarteto při testování

1654281 10201616701443888 1576864285 n

 

TTA

TTA metoda jako jedna z moderních možností léčby ruptury předního křížového vazu v koleni - zdravotního problému všech velikostí psů, častěji velkých a gigantických plemen. Laické vysvětlení pro pochopení principu fungování je takové, že tímto postupem nenahrazujeme deficitní vaz, ale měníme biomechaniku kloubu tak, aby již nebyl potřeba. Jeho funkci přebírá jiná kloubní struktura.

TTA RAPID - modifikace metody TTA, která je méně časově naročná pro samotný chirurgický zákrok

Výhodou je rychlá rekonvalescence a obnovení funkce kloubu. Je to vhodné zejména pro větší a pracovní plemena.

Vzhledem k velkému počtu operací na našem pracovišti (cca 2 týdně), máme se zákrokem velké zkušenosti a procento komplikací je při dodržování pooperační péče zanedbatelné. Samozřejmostí je intraoperativní artroskopická, či artrotomická kontrola vnitrokloubních struktur, zejména menisků a okamžitá léčba jejich patologických stavů. Při podezření na parciální /částečnou/ rupturu křížového vazu lze též využít našeho CT.

 

TTA - pooperační rentgenogram kolene s titanovými implantáty.

bsp navarova pes 2  

tta

bsp

 

TTA RAPID -  pooperační RTG snímek

1 Vetrak x f 4

 

Onkologie

V současné době nádorová onemocnění patří mezi nejčastěji se vyskytující. Bohužel se však netýká pouze starších pacientů. Důležitá je včasná a co nějpřesnější diagnostika. Na základě takto stanovené diagnózy dokážeme navrhnout "na tělo šitou" terapii.

Novotvary vycházející z kůže -
mast-cell-tumor-close-upmůže se jednat o zcela nevinně vypadající bouličku kdekoli na těle, kterou tam pejsek má téměř celý život. Nebo také o krvácející, svědivý útvar podobný hroznu, o kterém majitel ještě před pár dny nevěděl. Jak boulička vypadá nebo jak dlouho na těle je, bohužel není často rozhodující - i nenápadná změna na kůži může být maligní (zhoubná).
Proto je důležitá diagnostika:

 • tenkojehelná aspirace - nebolestivý zákrok bez celkové anestezie - drobnou jehličkou nabereme pár buněk ze změněné tkáně. Toto se odesílá do laboratoře na cytologické vyšetření. Na základě výsledků víme o jaký typ novotvaru se jedná, jestli je nutná excize (vyjmutí), případně v jakém rozsahu. 

 • incizní biopsie - vyjmutí kousku tkáně novotvaru - opět následuje vyšetření v laboratoři - tentokrát histopatologické (dále možné vyšetřit imunohistochemicky, PARR PCR klonalitu lymfocytů, atd.) Tyto výsledky jsou mnohem přesnější a podrobnější, pro odběr vzorku však zvíře potřebuje celkovou anestezii.

Nádory postihující vnitřní orgány - obvykle nejsou pouhým okem vidět, zvíře ze začátku neprojevuje žádné potíže, až s potupem času se mohou objevit nespecifické příznaky - jako např. nechutenství, hubnutí, únava, zvracení, průjem, kašel, kulhání.
Diagnostika se provádí za pomocí:

 • rentgenologické vyšetření hrudníku a břicha - pro stanovení celkového stupně poškození organismu a přítomnosti/nepřítomnosti metastáz

 • sonografické vyšetření

 • počítačová tomografie (CT vyšetření) -
  onco3v porovnání s RTG vyšetřením mnohem podrobnější. Zejména vhodné pro hledání případných metastáz nebo obecně pro stanovení rozsahu onkologického nálezu.

 • revize celé dutiny břišní současně s odběrem vzorků ze změněných tkání - pro snažší rekonvalescenci pacienta většinou doporučujeme laparoskopický přístup - získáme všechny potřebné informace a vzorky, pacient odchází domů se třemi drobnými rankami na břiše.                                                                                                                                      susp.hemangiosarkom (nádor sleziny)

   

 

Na základě takto stanovené diagnózy jsme poté schopni doporučit nejlepší možnou terapii.

 • excize (vyjmutí) novotvaru

 • chemoterapie - na základě výsledků předchozích vyšetření aplikujeme vhodný chemoterapeutický protokol. Může se jednat o zcela nenáročné podávání tablety chemoterapeutika jednou za měsíc, nebo také o složitější protokoly - týdenní/čtrnáctidenní infuzní terapie. Častou obavou majitelů je jak bude pejsek chemoterapii snášet. Na rozdíl od chemoterapie v humánní medicíně, veterinární chemoterapie používá mnohem nižší dávky chemoterapeutik. Proto také zvířata netrpí vedlejšími nežádoucími účinky (nechutenství, zvracení, průjem atd). Navíc zvíře se netrápí stresem z diagnostikovaného nádorového onemocnění. Používání nižších dávek chemoterapeutik je však přímo úměrné úspěšnosti samotné chemoterapie. Je-li u daného typu novotvaru úspěšná, získáme tím prodloužení plnohodnotného života zvířete.

 • konzervativní terapie - nedovoluje-li zdravotní stav pacienta jiné řešení, nebo pokud se majitelé z jakéhokoli důvodu rozhodnou neřešit dané onkologické onemocnění. Jedná se o tzv. symptomatologickou terapii - tlumení příznaků (léky proti bolesti/zvracení atd.), ne však řešení vyvolávající příčiny. Cílem je zachování kvality života zvířete.

U našich onkologických pacientů provádíme pravidelný monitoring zdravotního stavu - komplení vyšetření krve případně doplněné o sonografické a rentgenologické vyšetření. 

Stomatologie

Stomatologie u psů a koček

Psi a kočky mají stejně jako lidé zuby dočasné a trvalé a stejně jako u lidí je třeba 
dbát na prevenci.

 

Výměna trvalých zubů u štěňat a koťat

U dočasných (tzv. mléčných) zubů se sleduje doba prořezávání a hlavně jejich správný počet. Prořezávání začíná 3. – 4. týden u řezáků, 4. – 6. týden u stoliček. Během 3. – 4. měsíce života se prořezávají trvalé řezáky, 6. – 7. měsíc by měli být prořezané poslední stoličky.
Nejčastějším problémem při výměně zubů je zpožděné vypadnutí zubů dočasných – tzv. retence. Obecně by měly být v 7-mi měsících již dočasné zuby vypadané.

Pokud nevypadnou dočasné řezáky – najdeme je před řadou trvalých řezáků. Většinou nemají vliv na růst nového zubu, ale mohou zraňovat sliznici dutiny ústní, více se zde zachytává potrava a jsou náchylnější na vznik zubního kamene.

Pokud včas nevypadne dočasný špičák, může trvalý zub růst křivě, způsobovat poruchy skusu, nebo se může zbytečně obrušovat a tím narušovat sklovinu a zjednodušit tak vznik zubního kazu.

Jestliže je tedy zvíře starší 7-mi měsíců a majitelé mají pochybnosti, zda zuby včas vypadly, doporučujeme konzultaci s veterinárním lékařem.

 20160210 093234 PerfectPhoto.cz 2016-02-10 09-54-00

Vady chrupu

 • polyodoncie pravá – je stav, kdy je zubů více, nejčastěji je to způsobeno zdvojením zubu, kdy je jeden kořen a dvě korunky
 • polyodoncie nepravá – je stav, kdy je zubů více z důvodu nevypadnutí dočasného zubu
 • oligodoncie pravá – je stav, kdy zub zcela chybí. Nejčastěji je to první třenový zub. Je to častý defekt u plemen psů s krátkou čelistí – např. buldočci.
 • oligodoncie nepravá – je stav, kdy je zub v čelisti založený, ale není prořezaný ven z dásně, zub lze nalézt RTG vyšetřením. 

Zubní kámen

Trvalé zuby psa a kočky mají oproti zubům lidským méně častý zubní kaz, ale naopak je častý zubní kámen a potíže s ním spojené.

Ke vzniku zubního kamene dochází mineralizací zubního plaku – tedy ukládáním nejčastěji vápenatých a fosforečnanových iontů do měkkého zubního povlaku. Častěji jsou zubním kamenem postiženi psi menších plemen a starší dvou let. Zubní kámen bývá nejvíce uložený kolem dásní. Kolem zubu, kde má dáseń těsně přiléhat a chránit zub, vzniká kapsa, která je rizikovou vstupní branou pro infekce. Dásně bývají zarudlé a většinou zvířatům více zapáchá z tlamy. Záněty dásní spojené se zubním kamenem jsou nejčastější důvod k vytržení zubu.

Preventivně se doporučuje alespoň 1x ročně nechat zkontrolovat veterinárním lékařem stav zubního kamene a dásní.

Proti vzniku zubního plaku a kamene lze použít celou škálu enzymatických zubních past, žvykacích pamlsků a doplňků krmiva. S úspěchem se používají také přípravky s mořskou řasou.

Pokud je již zubní kámen na zubu vytvořený, je jeho odstranění možné jen mechanicky, nejčastěji ultrazvukem v celkové sedaci psa. Posoudit, zda je vhodné tento zákrok podstoupit, musí veterinární lékař.

S příbývajícím věkem zvířete je výskyt zubního kamene rizikovější pro jeho celkový zdravotní stav a je bezodkladné ho řešit. V současné době není věk překážkou pro ošetření v anestezii, jen je vhodné vyšetření srdce a funkce vnitřních orgánů rozborem krve.

20160302 160436maly

 

Zubní kaz je u psů méně častým problémem. Důvod jeho vzniku je stejně jako u lidí – rozpad tvrdé zubní tkáně vlivem bakterií. Zubní kaz je potřeba odstranit a chybějící tkáň vyplnit. U zvířat je na ošetření zubního kazu potřeba celková anestezie.

 

Úrazy zubů a dutiny ústní nejčastější jsou vyražené a zlomené zuby. Vždy je nutné posoudit úraz veterinárním lékařem. Pokud je otevřená dřenová dutina, zub se ošetří v celkové anestezii, výplní se, nebo se vytrhne, pokud rána není jinak ošetřitelná.

V naší nemocnici poskytujeme péči preventivní (prohlídky, jak správně čistit zuby, prevence vzniku zubního kamene..) i léčebnou – odstranění zubního kamene ultrazvukem, extrakce mléčných i poškozených trvalých zubů, ošetření fraktur a zubních kazů výplní, ošetření periapikálního granulomu, terapie fraktur čelistí, resekce orálních tumorů.
Součástí stomatologické ordinace je speciální zubařský stůl, moderní zubní jednotka a přístroj pro inhalační anestezii.

Kardiologie

Ve veterinární medicíně se poměrně často setkáváme se zvířaty, které trpí srdečním onemocněním. Tato onemocnění mohou být jak vrozená, tak získaná v pozdějším věku. Existují plemena psů, která jsou k srdečním onemocněním náchylnější než jiná, např. kavalír king charles španěl, boxer, dobrman, novofundlandský pes, mezi kardiaky máme i pudly, jezevčíky, čivavy, yorkšírské teriéry atd. i kočky.
Problémy se srdcem se mohou u Vašeho zvířete projevit různými způsoby, mezi nejčastější patří zvýšená unavitelnost, neochota k aktivitě, dušnost, kašel po zvýšené námaze nebo při vzrušení (např. radost z příchodu páníčka domů), slabost až krátkodobá ztráta vědomí. Správně a včasně diagnostikované onemocnění srdce lze dlouhodobě udržovat pomocí léků, tím oddálit vznik srdečního selhání a prodloužit dobu života Vašeho mazlíčka.
Pro riziková plemena nabízíme preventivní kardiologické vyšetření – viz. PREVENTIVNÍ PROGRAMY.
Provádíme echokardiografické vyšetření vč. mapování průtoku krve pomocí dopplera, doporučujeme provést u rizikových plemen před zařazením do chovu a u všech psů vykazujících příznaky srdečního onemocnění.
V indikovaných případech provádíme Holter vyšetření, což je 24 hodinový EKG záznam (v domácím prostředí) aktivity srdce, během kterého se mohou objevit méně časté nebo skryté arytmie, které během vyšetření v ordinaci nejsme schopni diagnostikovat.
Pro kardiologické pacienty sestavujeme optimální medikamentózní terapii akutního i chronického srdečního selhání, arytmií, onemocnění srdečních chlopní, myokardu, endokardu.

Neurologie a neurochirurgie

Provádíme tyto zákroky:
 • operace výhřezů meziobratlových plotenék
 • fixace fraktur páteře
 • chir. řešení cauda equina
 • ventrální sloty

 Provádíme kompletní neurologickou diagnostiku - diagnostiku pohybu (kulhání, parézy, paralýzy), diferenciální diagnostiku záchvatů a synkop pomocí vyšetření hlavových a míšních reflexů, nativního a kontrastního RTG vyšetření (kraniální a a kaudální myelografie), odběr a vyšetření mozkomišního moku a zobrazení mozku a míchy (dg. tumorů) pomocí CT (počítačová tomografie).

Obecná chirurgie, průběh operace

V naší nemocnici provádíme běžné i specializované chirurgické zákroky tvrdých a měkkých tkání. Pacienti jsou před každou operací klinicky vyšetřeni, u rizikových a starších pacientů doplňujeme základní vyšetření o rozbory krve, kardiologické, příp. RTG vyšetření.
Po příjmu je pacient připraven na operaci (úvod do anestezie, oholení operačního pole, zavedení nitrožilní kanyly pro podání infuze a léků, intubace) a převezen na jeden ze dvou operačních sálů, kde je napojen na přístroje monitorující životní funkce (počet dechů, saturace tkání kyslíkem, počet srdečních úderů, sledování EKG křivky). Při operacích používáme řízenou inhalační anestezii, množství podaných anestetik je po celou dobu zákroku sledováno.
Po skončení zákroku je pacient monitorován až do probuzení a obnovení spontánní dechové činnosti. U nekomplikovaných operací je pacient propuštěn do domácí péče ještě týž den, po komplikovaných zákrocích nebo u rizikových případů může lékař doporučit hospitalizaci a pozdější propuštění. Zvířata od nás odcházejí ve chvíli, kdy majitel bez problémů zvládne následnou domácí péči.
Mezi běžně prováděné chirurgické zákroky patří kastrace samců, ovariohysterektomie samic, operace nádorů na mléčných žlázách, operace trávicího traktu (neprůchodnost střev, cizí tělesa, torze žaludku) – zde využíváme k diagnostice i endoskopické vyšetření a pomocí endoskopu můžeme i některá cizí tělesa odstranit, operace močového aparátu (odstranění močových kamenů, ruptura močového měchýře, uretrostomie, uretrotomie, nefrektomie), pyometra, řešení hernií (pupeční, tříselná, perineální, diafragmatická), císařský řez, chirurgické řešení zlomenin, luxací kloubů atd. Pod kontolou ultrazvuku provádíme tenkojehelné bioptické odběry z orgánů břišní dutiny, odběry je možno provést také laparotomicky.
Podrobnosti o specializovaných chirurgických zákrocích najdete v příslušných sekcích (např. operace ruptury křížových kolenních vazů – ORTOPEDIE)

Ortopedie

Na našem pracovišti jsou prováděny chirurgické ortopedické zákroky od běžných (fixace zlomenin, luxovaných kloubů, operace ruptury křížových kolenních vazů) až po vysoce specializované (totální endoprotéza kyčelního kloubu, TTA, TPLO a dalších).
MVDr. Roman Bartoň je specialista v oboru ortopedie – posuzování dědičných ortopedických vad – dysplazie kyčelních (DKK) , loketních (DLK) kloubů a luxace pately. Tyto vady jsou diagnostikovány pomocí RTG  a klinického vyšetření, snímky jsou následně posouzeny a vyhodnoceny. Tato vyšetření provádíme od věku 3-4 měsíců jako orientační /Penn Hip/s možností časné chirurgické korekce (juvenilní pelvická symfiziodéza), a dále v době ukončení růstu (rozdílné u různých plemen) pro oficiální posouzení pro chovatelské kluby i pro informaci majitele o stavu kloubů jeho psa. Nabízíme komplexní řešení dysplazie kyčelních kloubů (viz. níže).
V diagnostice ortopedických onemocnění využíváme RTG vyšetření (fraktury, osteochondróza, vrozené a vývojové vady atd.), sonografické vyšetření (vyš. šlach), artroskopiii (miniinvazivní zákrok k diagnostice i terapii kloubních onemocnění).
K léčbě kontuzí, hematomů, po chirurgických zákrocích atd. používáme laserovou terapii.
Chirurgické ortopedické zákroky:

 • fixace fraktur – osteosyntézy - vnitřní fixace pomocí šroubů, plotének, hřebů a cerkláží, vnější fixace, odlehčené sádry, ortopedické bandážování
 • komplexní řešení dysplazie kyčelních kloubů:
 • juvenilní pelvická symfiziodéza – operace, která slouží k časné korekci dysplazie kyčelních kloubů (největší úspěšnost při provedení do věku 5 měsíců), při které se uměle ukončí růst ve sponě pánevní a tím se během dospívání zlepší vada o 1-2 stupně
 • trojitá osteotomie pánve (TPO) – náročnější operace sloužící ke korekci dysplazie kyčelních kloubů, lze provádět i v pozdějším věku
 • totální endoprotéza kyčelního kloubu – náročná operace, při které je nahrazena hlavice kyčelního kloubu protézou, podmínkou je dobrý stav a dostatečná hloubka kloubní jamky. Tato operace umožňuje bezbolestný pohyb pacientům s těžkou dyplazií a poškozením v kyčelním kloubu
 • resekce hlavice a krčku stehenní kosti – po resekci vzniká pakloub a pohyb končetiny je sice omezený, ale bezbolestný
 • chirurg. řešení ruptury křížových vazů v kolenním kloubu: extrakapsulární stabilizace, TTA, TPLO
 • korekce mediální a laterální luxace pately
 • chirurg. řešení dysplazie loketního kloubu vč. dynamické osteotomie – při dynamické osteotomii je chirurgicky vyňata část loketní kosti, čímž se změní růstové poměry a dojde ke korekci dysplazie
 • řešení osteochondrózy ramene, lokte a kolen artroskopicky – artroskopie je miniinvazivní metoda, při které k přístupu do kloubu postačí několik malých otvorů – jeden pro kameru a další pro speciální artroskopické pracovní nástroje
 • konzervativní a chirurg. terapie luxací kloubů vč. toogle pin kyčle
 • amputace – provádíme v případě neřešitelných fraktur, neurologických poškození, jako prodloužení doby života při výskytu zhoubného nádoru kosti
 • poranění šlach, vazů a kloubních pouzder

Podkategorie

FACE6044FACE6049